Biz Kimiz?

Arden Eğitim ve Yönetim Koçluğu Ltd. Şti, 22 yıllık profesyonel çalışma hayatının ardından Özlem Ünsal tarafından 15 Ekim 2019’da, ‘kuruluşların daha sürdürülebilir ve dayanıklı olmalarına destek vermek’ gayesiyle İstanbul’da kuruldu.

Pandemi öncesi kısmen farkında olduğumuz ani değişkenliklerin, pandemi dönemi ile beraber daha büyük, vurucu etkilerle hayatımıza girdiği bu dönemi yaşamadan evvel, mottosu ‘Gelecekte var olmak için – Enhance your resilience’ olarak belirlenmiş bir şirketin kurucularının vizyoner ve öngörücü bakış açısı, kuruluşlara aktaracakları bilgi ve tecrübeler açısından da önemli bir gösterge olarak yorumlanıyor.

Amaç, Vizyon

Her şeyin büyük bir hızla ve katlanarak değiştiği günümüzde, kuruluşun büyüklüğü ya da faaliyet gösterdiği iş kolu her ne olursa olsun, sadece güçlü ve dayanıklı liderlerle çalışan kuruluşların var olmaya devam edebileceğine inanıyoruz. Bu nedenle çevik yönetimi benimsemiş, dayanıklı liderlerle çalışan kuruluşların çoğalmasını istiyor ve böylece ülkemizin sürdürülebilirliğinin artırılmasını ve kısıtlı kaynaklarımızın gelecek nesillere de aktarılmasını sağlamayı hedefliyoruz.

Mottomuz

Değerler, Etik Politikamız

  • Dürüstlük
  • Özen
  • Değer Yaratma
  • Farklılıklara saygı gösterme

Stratejik İş Ortağımız ICOR

ICOR Kimdir?

ICOR (International Consortium for Organizational Resilience), ABD’nin Illinois eyaletinde yerleşik, kar amacı gütmeyen ve çok sayıda birbirinden bağımsız şekilde dayanıklılık üzerine çalışan kuruluşu ‘Organizasyonel Dayanıklılık’ yaklaşımı altında birleştiren, uluslararası bir eğitim ve akreditasyon kuruluşudur.

ICOR, temel ve tek faaliyetini oluşturan ‘organizasyonel dayanıklılık’ konusunda eğitimler verir, akreditasyon sağlar ve bu konunun dünya üzerinde yaygınlaştırılmasına, daha çok kuruluşun ‘dayanıklı’ olmasına liderlik eder. Bu amaçla kişilerin, kuruluşların ve toplumların daha dayanıklı olmak için neler yaptığını öğrenmek adına küresel ölçekte katılım sağlar.

Kişileri içinde yaşadıkları toplumu ve çalıştıkları kuruluşları nasıl daha dayanıklı hale getirebilecekleri hususunda bilgilendirerek güçlendirmek vizyonuyla hareket eden ICOR, her bir organizasyonu dayanıklı kılarak, daha dayanıklı toplumlar oluşturmak için çalışır.

Daha dayanıklı kuruluşları destekleyecek disiplinlere dair eğitimler ve akreditasyonlar konusunda tek kaynak olmayı hedefleyerek konusunda uzman kişilerin, çalıştıkları kuruluşların ve içinde yaşadıkları toplumun dayanıklılığını artırmak için bir araya gelip etkileşimde ve katkıda bulunabilecekleri ortamlar yaratır.

ARDEN, ICOR’un Türkiye’de münhasır stratejik ortağıdır. Organizasyonel Dayanıklılık konusunda kullandığımız çözüm, bilgi ve araçlar ICOR tarafından veya ICOR-Arden işbirliğiyle hazırlanmıştır.

ICOR’un temel ve tek faaliyeti Organizasyonel Dayanıklılık olduğundan, bu konuda “lider” olarak konumlandırılmaktadır ve dünya çapında yerel iş ortakları ile bölgesel yapılanması vardır.

Organizasyonel dayanıklılık standardının geliştirilmesi hususunda ISO komitelerinde görev almaktadır ve ABD’de iş sürekliliği yönetmeliğinin tek yetkili denetleyicisidir.

Bireysel Yetkinlik Esaslı Eğitim ve Sertifikalandırma programlarının yanında, Bireysel Uzmanlık Esaslı programları da bulunmaktadır.

Arden bu eğitim ve sertifika programlarına dair hizmetleri de sunmaktadır.

ICOR Organizasyonların Dayanıklılığını ölçmek için ORCA (Organizational Resilience Competency Assessment) adında bir ölçüm sistemi geliştirmiştir. Arden olarak sunduğumuz hizmetlerden biri de kuruluşlarda ORCA uygulaması ile ‘dayanıklılık ölçümlemesi’ yapmaktır.

ORCA organizasyonların dayanıklılığını 5 boyut, 17 strateji, 95 yetkinlik ve 6 davranış üzerinden değerlendiren kapsayıcı bir modeldir.

Değerlendirme sonucunda kuruluşlar “Merit”, “Leadership” veya “Excellence” sertifikası alırlar.

Özlem Ünsal, Genel Müdür

Arden Eğitim ve Yönetim Koçluğu Ltd. Şti.

Aslen İstanbul Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunu olan Özlem Ünsal, BSI (İngiliz Standartları Enstitüsü’nde) 16 yıllık üst düzey yönetici görevinin bir parçası olarak yürüttüğü META (Orta Doğu, Türkiye, Afrika) Genel Müdürlüğü görevinin ardından, kariyeri boyunca edindiği tecrübelerini ve bilgilerini daha sürdürülebilir ve dayanıklı olmak isteyen kuruluşlarla paylaşıyor.

Certified Organizational Resilience Executive

Organizational Resilience Liaison Expert

EFQM Değerlendiricisi Sürdürülebilirlik Uzmanı

Yönetim Sistemleri konusunda içerik sağlayıcı, Eğitmen, Danışman

Ödüllendirme, Tanınma, Müşteri Merkezlilik, Etkinlikler ve Yetenek Yönetimi

Arban Çitak, Bağımsız Danışman

Arden Eğitim ve Yönetim Koçluğu Ltd Şti’nde Uzman Partner

ODTÜ Endüstri Mühendisliği Lisansı ve Universite Laval MBA’i bulunan Arban Çitak, Kanada’da Bombardier Transportation’da, New York Metro Projesi Direktörlüğü dahil 15 yıl hizmet vermiştir. 6 yıl süren Alstom Türkiye Genel Müdürlüğünü içeren 10 yıllık Alstom kariyerinin ardından şimdilerde bilgi ve tecrübelerini yönetişim, proje yönetimi ve liderlik alanlarında kuruluşların ve liderlerin başarısını artırmak için paylaşıyor.

Certified Organizational Resilience Executive

Organizational Resilience Liaison Expert

EFQM Aday Değerlendiricisi

Paydaşlar

Türkiye Kalite Derneği

Exclusive Strategic Alliance

Ödüllendirme, Tanınma, Müşteri Merkezlilik, Etkinlikler ve Yetenek Yönetimi

Proje Yönetimi

TMP Danışmanı

Kişisel gelişim eğitimleri